Dalis ugniagesių dar šiais metais apsivilks naują ir patogesnę uniformą

Data

2018 11 21

Įvertinimas
1
Ruosiames.jpg

Ugniagesiai jau ne vienerius metus skundžiasi, kad jie stokoja specialios tarnybinės uniformos. Juolab kad gesinant gaisrus ir atliekant gelbėjimo darbus ji greitai dėvisi ir plyšta. Kaip sprendžiama ši problema?

„Galime pasidžiaugti, kad dar šiemet pavyks patenkinti bent dalį ugniagesių uniformų poreikio. Iš tiesų, aprūpinimo jomis problema yra opi jau daugelį metų. Atsižvelgdami į skiriamą finansavimą, mes sprendžiame susidariusias problemas ir nuo kitų metų naujai priimtiems pareigūnams planuojama didinti pirminį aprūpinimą, jiems bus išduodamos papildomos kelnės, švarkai ir marškinėliai,“ - sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius.

Pasak direktoriaus, šiemet buvo pasirašytos sutartys dėl specialiosios tarnybinės uniformos  įsigijimo ir bus  gauta per 1300 apsauginių ugniagesių kostiumų komplektų, per 890 porų jiems skirtų pirštinių,  beveik 800 porų pirštinių gelbėjimo darbams, taip pat batų, šalmų ir pošalmių. Jiems įsigyti yra skirta 1,19 mln. eurų. 

Kasmet reikėtų įsigyti ir apie 2800 pošalmių (dėvėjimo terminas – vieneri metai), tūkstantį porų ugniagesio batų (dėvėjimo terminas – treji metai) ir apie 300 šalmų (dėvėjimo terminas – dešimt metų). Tokie rekomenduojami dėvėjimo terminai yra patvirtinti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus įsakymu šių metų pavasarį. 

Pasak K. Lukošiaus, šiais metais uniformos krepšelis didėjo, palyginus su 2015-2016 metais, jis išaugo dvigubai. Šiemet planuojama papildyti kasdieninę ir išeiginę tarnybinę uniforma, bus įsigyta: demisezoninių striukių, marškinėlių, golfų, megztinių, darbinių švarkų, kelnių, uniforminių, pusaulinių batų, darbinių pusbačių ir kt. 

Tiesa, sutartys dėl flisinių bliuzonų įsigijimo (jų poreikis – 992 vnt.),  kostiuminių švarkų, kelnių ir sijonų nebuvo pasirašytos, nes tiekėjai arba nepateikė pasiūlymų, arba atsisakė pasirašyti jas dėl mažo pristatymo termino. Bet dar šiais metais bus pradėti vykdyti nauji pirkimai ir ketinama pasirašyti sutartis, kad būtų įgyvendinti pareigūnų poreikiai.

Kaip teigia departamento direktorius K. Lukošius,  specialioji tarnybinė uniforma turi būti patogi ir funkcionali. Perkami darbiniai pusbačiai yra kur kas lengvesni už pusaulinius batus, jie bus skirti avėti budėjimo metu, kai nereikia atlikti sudėtingų darbų.

Buvo patobulintas ir demisezoninės striukės  modelis,   jos  šiltalas pakeistas plonesniu, bet jo šilumos savybės nebus mažesnės, nei buvo. Pakeista ir megztų gaminių pluoštinė sudėtis. Nuo  šiol jie bus iš merino vilnos ir polipropileno. Ši vilna gerai sugeria drėgmę ir puikiai išlaiko šilumą, o polipropilenas, nors ir sintetinė, bet lengva, patogi, nesukelianti alergijos medžiaga, turinti puikias atsparumo trinčiai savybes.

Pakeistas ir darbinio kostiumo modelis, jo konstrukcija ir medžiagos. Jis bus patogesnis, o pagrindinio audinio elastingumas ir papildomos medžiagos intarpai leis lengviau judėti.