Ugniagesių gelbėtojų saugumą užtikrina tinkamai prižiūrimi kvėpavimo aparatai

Data

2018 09 19

Įvertinimas
1
IMG_3868_1.jpg

Kvėpavimo aparatai ne tik suteikia galimybę ugniagesiams efektyviau dirbti dūmų pilnose patalpose, palengvina jų darbą, bet ir užtikrina jų pačių saugumą gelbėjant liepsnose įkalintus žmones. Labai svarbu, kad šie įrenginiai būtų tinkamai prižiūrimi visą jų naudojimo laiką, taip pat, kad būtų paisoma saugos reikalavimų juos naudojant ir prižiūrint.

Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje bei Ugniagesių gelbėtojų mokykloje iš viso yra 1 024 kvėpavimo aparatai. Šiais metais jų priežiūrai ir atsarginėms dalims įsigyti skirta 65 tūkst. eurų. Viešąjį konkursą 2018 metais laimėjo UAB „Sentia“, pasiūliusi įsigyti atsarginių dalių kvėpavimo aparatams „MSA Auer“, UAB „Garant“ – kvėpavimo aparatams „Drager“, UAB mokslinis techninis susivienijimas „Novatex“ – kvėpavimo aparatams „Interspiro OS“ ir UAB „Vavise“ – narų kvėpavimo aparatams. Su šiomis bendrovėmis Specialioji priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pasirašė vienerių metų sutartis.

Pagal gamintojų rekomendacijas kvėpavimo aparatai tikrinami kartą per metus. Šį darbą atlieka Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Logistinio aprūpinimo skyriaus specialistai. Jie kas  trejus metus dalyvauja kvalifikacijos kėlimo mokymuose, kuriuos rengia kvėpavimo aparatų gamintojai užsienyje. Beje, valdybos specialistai yra vieninteliai Lietuvoje, įgiję  skirtingų gamintojų išduotas licencijas atlikti kvėpavimo aparatų patikras.